První skutečná zkouška ohněm

19. srpna 2017 v 13:53 | MilanFilth |  Deník přestávajícího alkoholika
Když píšu tyto řádky, je páteční večer a kvapem se blíží půlnoc. Mám za sebou po čtyřech letech koncert se svou kapelou Incest, kdy jsem byl na pódiu střízlivý. Je to neuvěřitelné, ale vždycky jsem poteboval alespoň promili, abych vylezl na podium. Dvě hodiny před příjezdem do klubu se mě jímala hrůza, že to nezvládnu, že to nejspíš skončí průserem. Koncert jsem si neuvěřitelně užil (asi proto, že si to vůbec pamatuju) a neskutečně mi potěšilo, jak mé rozhodnutí další členové kapely podpořili (moc díky kluci!). Ale co vám budu povídat, nebyl to vůbec snadný a jednoduchý úkol. Všichni kolem mě si vychutnávali vychlazené pivečko a já cumlal Birell. Vysmahnul jsem asi 4. Je to docela dobrý šidítko i když chuť stojí za hovno. To je jako ten vtip: víte jaký je rozdíl mezi tím, když pijete nealko pivo a lížete vlastní sestru? Žádnej, chuť je stejná, ale víte, že je něco špatně.

Pravdou je, že bez alkoholu se člověk dokáže bavit, ale ne tolik odvázat. Sešla se příjemná společnost, koncert lidi bavil, ale já celou dobu stejně myslel na to, že bych měl jet domů za kocourem. Zábava mi nijak neubíhala, byl jsem jak na trní. Tento fakt však připisuji tomu, že je to teprve týden, co jesm nastoupil na detox, tak si to ještě tepřiva sedá. Zajímvý bylo pozorovat lidi, co s nimi to pití dělá. Jak je postupně mění. Napadaly mne otázky, jeslti jsem taky takovej, když piju. Jsem! Možná ještě horší. Nejspíš úplně někdo jinej, protože když piju, u kormidla jsou všechni moji démoni, které v hlavě mám. A že je tam těch hajzlů požehnaně.

Upřímně jsem ani nedoufal, že to zvládnu. Že nakonec mě chuť alespoň na malý pivko ovládne. Malý pivko? Copa to je? Když člověk denně polykal dva litry vína a k tomu decku Jacka nebo jinýho tvrdýho. V množství je prd, ale v morálce mužstva je to docela dost a jsem neskutečně hrdej na to, že jsem v této zkoušce obstál. A že ta chuť byla silná. Volání starých časů bylo jako hlasy sirén. "MIilánku, pojď, pojď si pro nás. Chutnáme ještě líp, než si nás pamatuješ posledně." Nene děkuji. Už toho bylo dost.

Cesta to bude ještě dlouhá a pravěpodobně hodně trnitá, ale už teď vidím pozitivní výsledky (hlavně na psychice). Zkuste si, moji alkoholičtí přítelé taky třeba 10 dní úplně vynechat a dáte mi za pravdu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama