Čas krvácet

16. srpna 2017 v 17:01 | MilanFilth |  Úvahy
Někdy ke konci roku 2015 jsem se ráno probudil v posteli. Bylo to období, který pro mě bylo stejně na hovno, asi jako teď. Ale o maličko horší, protože jsem v podstatě jen byl a pil. Teď se snažím, alespoň trošku něco dělat. To víte, ty: vztahy, nevztahy, depky, mraky chlastu a tak podobně, to dá člověku zabrat. Ale zpátky k probuzení. Neprobudil jsem se tam sám. Ležela vedle mě kamarádka, která mi tou dobou byla hodně velkou oporou. Jakmile jsem rozlepil oči, padla na mě klasická nihilistická nálada: "radši přestanu dýchat, ať mám klid". Jakmile mě uviděla viděla, byla zhrozená.
"Ty vole, na tebe se nedá dívat po ránu ani normálně, natož takhle," řekla.
Pak se posadila chytla mě za ruku a povídá asi tu nejzásadnější věc, kterou jsem kdy slyšel. A dost často se tím řídím i dnes.
"Vím, jak ti je a ráda bych ti pomohla. Taky moc dobře vím, jak moc miluješ hudbu. Vždycky v textech hledáš něco navíc. Takže ti pustím dva songy, co dobře znáš. Ty si najdi text a pořádně si to nech projít hlavou, než se vrátím ze sprchy."
(Podle mě to musela mít už předem připravený)

Otevřela můj noťas, něco chvilku hledala a odešla do koupelny. Vzal jsem notebook do ruky s otevřeným youtubem. Jako první tam vyskočil song "No time to Bleed" od Suicide Silence. Druhá písnička v jiné záložce, byla od stejný kapely: "You only live once". Vyhledal jsem dle instrukcí texty a pustil se do poslechu. Songy jsem znal, ale nikdy jsem nad nimi extra nepřemýšlel. Najednou to začalo dávat smysl, ale pořád jsem nevděl, co tím chce přesně říct. Až do chvíle, kdy jsem si spojil oba dva názvy v jednu větu: No time to bleed (cause) you only live once -> Není čas krvácet, protože žiješ jen jednou. Správně jsem tipnul kamarádky úmysl.

Tahle věta mě dlouho držela nad vodou a jsem rád, že jsem si na ní vzpomněl i dnes v tomhle nic moc příjemným období. Protože jsem si to vyložil následovně (teď se konečně dostáváme k jádru pudla): Pokud je vám zle (psychycky), máte depresi, na hovno náladu, jentak přežíváte ze dne na den, nebo vás něco šíleně trápí (to vše je, když člověk krvácí), je důležitý zaměstnat mozek. Je potřeba si najít nějakou činnost, která vám neumožní myslet na to špatný. Neumožní vám mít čas na to krvácet. Natož vykrvácet úplně! Tímhle zaměstnavatelem je pro mě momentálě psaní - tedy i tento blog.

Několik týdnů po tomto uvědomnění, jsme vytvořili s projektem Mystery Art Production první fotoset. A pak další a další. Začal jsem poprvé aktivně psát, nebo jezdit výlety s přáteli na opuštěná místa. Vím třeba o člověku, kterýho uvolňuje malování a kreslení. Může to být v podstatě cokoliv, co děláte rádi a co vás naplňuje. Protože jakmile mozku umožníte, aby přemýšlel nad tím špatným, tak nad tím přemýšlet bude a vy začnete krvácet.

Nesmíte mít zkrátka čas krvácet. Přecijen žijete jen jednou...

No time to bleed: https://www.youtube.com/watch?v=G2Ha13tkWCY
(Jo a nekleč mi tu, tady nejsme v kostele!)
You only live once: https://www.youtube.com/watch?v=MzG1E5mBzzA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jednanocjedenvykrikjednaozvena jednanocjedenvykrikjednaozvena | 16. srpna 2017 v 22:51 | Reagovat

Na synka dobře napsané :-)..Fakt pěkné :-).

2 MilanFilth MilanFilth | 16. srpna 2017 v 22:56 | Reagovat

[1]: Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama