Vražedné EET

31. července 2017 v 20:33 | MilanFilth |  Úvahy
O politiku a dění okolo ní, jsem se nikdy extra nezajímal. Řídím se totiž heslem, že kdyby mohly volby něco změnit, už by je dávno zakázali. Udržoval jsem si spíš jen takový ten obecný přehled, abych nebyl u piva out, když někdo zrovna toto téma vytahoval. Jenže poslední tak dva roky mám pocit, že i když nechceme, máme politiku všude. Otevřu noviny, bum, Babiš. Otevřu fb tam Zeman. Pustím televizi, tam Sobotka. Otevřu okno, tam Kajínek. Vážně někdy mívám strach vůbec zvednout prkýnko od hazlu, když jdu srát. Kterej z nich by tam asi tak mohl být? Tohle všechno v součtu znamená, že dobře medializované kauzy nebo hlavní "příběhy" (dá-li se jim tak říkat) vnímám někdy až moc. A to aniž bych vůbec chtěl.

Kdo mě zná, tak ví, že jsem se vždycky zajímal o sériový vrahy (ti masoví by pro dnešní téma nebyli vhodní). Jako milovníkovi hororu mi někdy ani nic moc jiného nezbývalo. Jeden příjemný víkendový večer plný vína, jsem se díval na dokument o Issei Sagawovi. Mělo to fakt super název: Kanibal Superstar. Japonská superstar se asi liší od té naší české. Samozřejmě všichni známe situaci, kdy ovíněný mozek začíná přemýšlet nad píčovinama. Mimochodem, toto bývá až podezřele moc často můj problém. Hlavou mi jako šíp prosvištěla myšlenka, jaké by to asi bylo, kdyby vrah bylo povolání jako každé jiné. Stejně jako pekař, dělník, majitel hospody, nebo bába trafikantka. Zkusme si to na chviličku představit. Kromě toho, že by se v tom případě začali naprosto legálně ztrácet lidi, by se s tímto faktem musela pochopitelně pojit i jakási živnost. No a s tou živností by se samozřejmě vázala dle zákona i nutnost evidovat tržby a zisk.

Jen si to představte, kdyby musel Ed Gein jako vykradač hrobů mít elektronickou evidenci tržeb. Určitě by na ten stůl s nohama z lidských kostí měl speciální sazbu daně z přidané hodnoty (DPH). Nemluvě o tom, že by ta účtenka byla určitě kurevsky dlouhá. Přeci jenom ten stůl byl složen z kostí více majitelů. Zkrátka by dost jistě přišel také Jeffrey Dahmer, kdyby musel odevzdat něco z každého svého zombie kamaráda, které se snažil tak moc vytvořit. Ještě, že se mu to nepodařilo a zůstal "jen" u kanibalismu. Tam je daň pouze 15%, nebo 21% v případě, že by si to nesnědl na místě činu. Armin Meiwes by taky asi nebyl moc potěšen, kdyby musel danit penis svého kamaráda, který mu právě uřízl a chystá se ho s ním společně sníst.
"Chceš na svůj úd i účtenku Berndsi, kamaráde? To já teď bohužel prostě ze zákona musím."
Henryho Lee Lucase s Ottisem Toolem, jako kočovné vrahy, kteří vraždili ve více státech, by rozhodně nepotěšil účet za roaming. Ať chcete nebo ne, pokladna musí být prostě stále připojena k internetu.

Mezi vrahy by nakonec začaly kolovat vtipy jako: "vraždy, kurva to už není to, co to bývalo. Je to dneska pěkná řehole. Ty výdělky už taky nejsou to, co bývaly. Člověk se už ani nemůže pořádně najíst, aniž by mu stát odtrhoval od huby," postěžoval by si u piva Andrej Čikatilo. Tomu bohužel stát cesty vlakem na dotacích neproplácí.
"To jednoznačně," doplnil by sklesle Ed Gien, kterému právě zdanili i jeho milovanou lopatu, kterou před nedávnem vykopal svou matku.

Jediný komu kvete byznys dál, je Sweeney Todd. Po jeho koláčcích je stále velká poptávka, jen účtenky se mu hromadí skoro až o patro výš v holičství. Jediné, co zatěžuje markantní rozkvět podniku je daň na blýskavé předměty jeho obětí, které krade předtím, než jeho skoro družka slečna Lovettová zpracuje těla a uvaří z nich prvotřídní koláčky. Na druhou stranu Albert Fish vzdal svou snahu o založení soukromé školky pro nejmenší. Žádné dotace a samé náklady spojené s byrokracií. Nevyplatilo by se mu ani otevírat. Navíc byl s Isseim domluven, že ten mu tam bude pro děti vařit a to nejspíš z nich samotných. A tak skončily další sny o sushi.


Zdá se vám tohle jako totální ulítlá hovadina? Mě to tak zprvu také přišlo. Víno se však postaralo i o tu druhou nezbytnou část. Začal jsem nad tím skutečně uvažovat. Nemyslím teď nad zabíjením. Prostě mi docvaklo, že to je jen vlastně taková metafora toho, jak to dnes skutečně funguje. Stačí si jen zpět dodat místo vražd klasické povolání a klasickou práci…

Ano, bude hůř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama