Recenze Slipknot 27. 1. 2016

31. ledna 2016 v 15:17 | MilanFilth |  Recenze
Tohle je asi padesátá verze týhle recenze. Pořád jsem to mazal. Nejenom z důvodu, že se pořád vzpamatovávám ze zážitku, ale nějak netuším, jak to chytit za správnej konec. Jako první by bylo asi dobrý říct, že jsem především fanouškem prvních dvou desek a Slipknot jsem viděl potřetí a z toho dvakrát v původní sestavě. Asi proto má smysl číst dál J S jakými jsem tam jel pocity? Neutrální. Samozřejmě, že se člověk těší, ale vůbec jsem si nedokázal představit, co se bude dít a co mám od Devítky čekat. V kotli jsem se napařil už dost a věděl jsem, že zrovna tahle show bude suprová hudebně, takže jsem zvolil sezení v sektoru hned vedle podia, aby mi nic neuteklo. Udělal jsem hodně dobře.

To, co se včera událo v O2 aréně byl neskutečnej nářez! Slipknot tam zanechali plamennou jizvu, kterou jentak někdo nesmaže! To, co jsem včera viděl a především slyšel, bylo něco neuvěřitelnýho! Dobře, nechme té chvály a pojďme si to rozebrat trochu líp. První věc: Joey Jordison? Kdo to je? Jay předvedl takovej blast off, že jsem málem spadnul ze sedačky! Ano, Joey je zakládajícím členem tohdle uskupení, jenže Jay předvedl nadlidský výkon. Corey opravdu vydal ze svých hlasivek maximum a vůbec nevadilo, že už to není ten "starý" Taylor, který dokřičel až do vedlejšího města. Jen trošku škoda, že si nepamatuje, kdy naposledy navštívil Prahu. Nebylo to 2001, jak tvrdil ale 2.2.2002 (pro všímavější fanoušky, toto datum vyběhne na kameře Coreyho při Spit it out na koncertě Distaterpieces z Londýna). Pokud samozřejmě nepočítáme koncert v roce 2004, kdy dělali předkapelu Metallice. Co se týče setlistu, je to trošku choulostivější téma. Kapela má prostě omezený čas a nemůžou zahrát všechno! Mě nezahráli People=shit ale hráli Killpop, což je snad nejhorší song vůbec. No a co? Kdyby měli hrát tak, aby to vyhovovalo všem, nehráli by buď vůbec, nebo všechno… Setlist prostě obsahoval to nejlepší, co Slipknot v danou chvíli chtěli hrát J Největší radost pro mě právě byly nikdy nehrané songy: I am Hated a Metabolic. Iowa je pro mě srdcová záležitost a tímhle trefili hřebíček přímo na hlavičku.

Celá devítka odvedla perfektní výkon… Jediný, co bych nějak vytknul celýmu koncertu byl Encore, tedy přídavek. Songy zvolili dobrý, ale pořadí mi moc nesedělo. U (SIC) chybělo klasicky intro (pro rejpaly: vím, že to nebyl přídavek), doufám, že víte který myslím. Otevíračka k první desce. Surfacing, Left Behing a Spit it out? Zvláštní pořadí. Víc by mi sedělo: Spit, Left a Surfacing. Prostě na konec všichni zvedneme prostředníčky, zničí se podium a čauky J. ( Jen pro zajímavost: při turné 2008 byla Surfacing otevíračka).

Závěr? Kdo viděl Slipknot poprvý, měl sakra štěstí, že trefil zrovna tenhle koncert! Pro koncertní "veterány" to byl určitě taky perfektní zážitek. Alespoň z mého pohledu na věc. Takže STAY (SIC) a snad je uvidíme dřív, než za 7 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama